Головна
У Дрогобичі хочуть збудувати сміттєспалювальний завод
26.11.2009
У Дрогобичі хочуть будувати сміттєспалювальинй завод. Як повідомляють на сайті ЗІК, за словами заступника міського голови Дрогобича Богдана Баха, бажання побудувати в місті потужний завод мають канадські інвестори, які вже тривалий час вивчають район і можливість вкладення сюди коштів. Місто вже надало потенційним інвесторам всі необхідні дані і сьогодні чекає на їх рішення.        

Заступник міського голови розповів, що найпростіший і найдешевший варіант - виробляти зі сміття тепло, яким згодом обігріватимуть один із районів міста. Відтак, це замінить дві котельні, які обігрівають цей район сьогодні.
Вартість такого проекту будівництва - орієнтовно 20 - 25 млн євро.

Другий варіант, який розглядає міська влада - із сміття виробляти електроенергію, але тут постає інше питання, стверджує Богдан Бах: як продати її монополісту на ринку "Львівобленерго". Цей варіант зупинили через те, що вартість необхідних інвестицій для його реалізації вища, тому вирішили не відлякувати інвестора.

Окрім того, за словами Богдана Баха, у Дрогобичі вже навіть підібрали земельну ділянку для будівництва
Новини   |  Соціум  |  Кримінал  |  Культура   |   Спорт   |   Репортаж   |   Дикий світ
сміттєспалювального заводу, яка розташована в межах міста. Як переконує заступник мера, на достатній відстані від житлової забудови, проте все-таки в межах міста. Адже, якщо будувати завод у районі, потрібно буде отримати дозвіл мешканців села, на території якого будуватимуть завод. Натомість, всі розуміють: жодна сільська громада без бою такого дозволу не дасть. Адже сміттєспалювальні заводи, не залежно від того, як їх називати - "сміттєпереробні" чи "заводи з виробництва енергії" - мають не надто хорошу репутацію, і не виключено, що можуть отруїти життя місцевих мешканців. Цікаво, як ставиться до сміттєспалювального заводу громада самого Дрогобича?

Натомість екологи з осторогою ставляться до заяв про побудову сміттєспалювального заводу. "В Україні сьогодні бум сміттєспалювальних заводів, які називають "сміттєпереробними", щоби вони  не викликали у людей негативних асоціацій. Оцінювати сьогодні сам завод важко, адже немає ще ні проекту, ні технології, але є кілька причин говорити про небезпеку таких заводів. По-перше, в нас немає можливості контролювати вміст діоксинів, які можуть виникати внаслідок роботи заводу. По-друге, в Європі нині встановили більш жорсткі вимоги для сміттєспалювальних установок, тож є небезпека, що ті заводи, які застаріли в Європі і не відповідають сучасним нормам, захочуть продати в країни, де таких обмежень немає", - стверджує керівник ГО "Бюро екологічних розслідувань" Дмитро Скрильніков. За його словами, більш ефективною та ресурсозберігаючою технологією є повторне використання речовин, що входять до складу побутових відходів, а не їх спалювання.

Наталя ГОРБАНЬ